Rekonštrukcia plotu z kovaného železa

Zapríčiní dosť veľkú nepríjemnosť predčasné hrdzavenie plotu z kovaného železa zhotoveného za tisícové náklady.

V našom skoršom článku podrobnejšie sme predstavili tie faktory, ktoré vedú k hrdzaveniu a k zničeniu železných konštrukcií. Čím viac je povrch ozdobný a členitý, tým viac môžeme zabudnúť na to, že s tradičnými metódami vieme pozastaviť koróziu.

Problém môžeme predbehnúť!
Znečistený vzduch mesta, kyslé dažde, nedostatočná povrchová úprava a prípadne zlá konštrukčná štruktúra aj jednotlivo môžu vyvolať koróziu. Možno ani by ste si nemysleli, ale vonkajšia konštrukcia z mäkkého železa je schopná zničiť sa za 8 – 10 rokov v úplnom priereze. Môžeme urobiť jednu vec, bránu a plot si objednáme od takého výrobcu, koho netreba presvedčiť o dôležitosti pozinkovania. Táto metóda je drahšia ako tradičná povrchová úprava ale zanechanie v prípade vonkajších oceľových konštrukcií neskoršie sa vypomstí.

Trvanlivá oprava
Treba spoznať, že “dobré rady” susedov a kombinácia často propagovaných, na hrdzu nanášateľných náterov nebudú priniesť očakávaný výsledok. Dlhodobé a trvanlivé riešenie je odstránenie starého náteru s pieskovaním, pozinkovanie a v poslednej fáze natieranie alebo práškovanie.

Ako vyzerá oprava v praxi?
V prípade brán v prevádzke prvým krokom je odborné odpojenie otváracej automatiky. Potom nasleduje odmontovanie brány a plotov. Ak plot bol vyrobený na mieste so zváraním je praktické prerobenie. Z hľadiska povrchovej úpravy je účinnejšie pripevnenie so skrutkami. Z odmontovaných konštrukcií stopy starých náterov odstránime pieskovaním. Potom nasleduje pozinkovanie, natieranie povrchu na žiadanú farbu, namontovanie konštrukcií a umiestnenie do prevádzky. Celý postup od odmontovania brány až k umiestneniu do prevádzky obyčajne vyžaduje dvoch týždňov. Na náklady opravy vieme dať cenovú ponuku v znalosti konkrétnych úloh. Pokiaľ je potrebné po dobu opravy postaviť dočasný plot, vieme ponúkať riešenie. Napriek znečisteného mestského vzduchu životnosť pozinkovaných konštrukcií dosiahne 15 až 20 rokov, na vidieku životnosť môže dosiahnuť aj 30 – 40 rokov. To už vyhovuje tým požiadavkam čo v dnešnej dobe môžeme očakávať od modernej konštrukcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *