Sieťka proti vtákom

Siete proti vtákom sú efektívnou ochranou viniča, jahôd, čučoriedok, čerešní a iných plodov pred vtáctvom.

Každý záhradkár vyvíja obrovskú snahu, aby dopestoval čo najväčšiu úrodu, a často si ani neuvedomuje ako silno mu ju dokážu zredukovať vtáky. Nie sú to pritom malé zanedbateľné čísla – u jahôd a čerešní dokázu vtáky spôsobiť straty 40 až 60%, vinohrad dokáže vtáctvo zdecimovať úplne! Prevenciou proti týmto stratám je používanie ochranných sietí proti vtákom.

Konštrukcia siete zaručuje, že vtáci nebudú sieťou zachytení a tým nepôjde k ich zraneniu. Siete proti vtákom zabraňujú nielen vletu všetkých u nás žijúcich druhov vtáctva, ale i vletu škodlivého hmyzu. Siete sú zelenej farby, vyrobené z polyetylénu. Sieť nepovoľuje v miestach spojov a nedochádza tak rozťahovaniu alebo zužovaniu ôk.

Siete proti vtákom môžu tiež slúžiť k zachyteniu spadnutého lístia a väčších organických nečistôt, súčasne však nedochádza k zadržiavaniu zrážkovej vody a následnému zahnievaniu zachyteného materiálu, naopak sieť veľmi dobre vodu nepúšťa. Siete proti vtákom umožňujú rovnomerné prúdenie vzduchu zo všetkých strán, lístie preto veľmi dobre vodu prepúšťa. Sieť umožnuje rovnomerné prúdenie vzduchu zo všetkých strán, lístie preto veľmi rýchle presychá a je vetrom odfúknuté do terénu, kde je možno ho bežne zhrabať. Je však veľmi dôležité dobre pripevniť okraj siete k terénu, aby sa lístie nemohlo dostať pod sieť. Vzľadom k tomu, že sieť je ľahká, je veľmi dobre manipulovateľná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *